AÇILAN MENU
Günün Sözü
www.bozokyildizi.org
  Çalışanlar, kötülük düşünmeye vakit bulamazlar.Çalışmayanlar ise, kendilerini kötülükten kurtaramazlar.

Hz.Ali
Bizden Haberler
Bize Yazın
Sohbet
E-Posta
Ziyaretçi Defteri
Posta Merkezi
Gerekli Linkler
Yozgat Valiliği
Yozgat Belediyesi
Yozgateml.com
Vergi No
Aracınızın Vergi Borcu
T.C Kimlik No
Dost Siteler
Radyo15-- [ Canlı Dinle ]
Serhaber.Com--Haberde Son Durak
Menzil.net--Sultanlar Diyarı
Semerkand--Aylık Dergi
Mostar--Hayata Açılan Pencere
Semerkand Aile--Aylık Dergi
Nasihatler.net--Menzil ve Tasavvuf
Institut Buhara--Berlinde Okul
Yozgat Mostar Yurdu--Yozgatta Yurt
Ziyaretçi Sayısı
» Aktif Ziyaretçi 2
» Bugün Gelen 112
» Toplam Ziyaretçi 193361
» Bu sitemizi ziyaretiniz
» Detaylı İstatistik
Banka Hesap Numaramız
  Yozgat Akbank Şubesi 0039941-0
  Faaliyetler >> Konferans - Konser
 

Bozok Yıldızı Derneği'nin organize ettiği Şiir Şöleni ve ilahi Dinletisi izleyenleri mest etti. Amacı maddi durumu iyi olmayan ailelere destek olmak, kültürel ve sosyal faaliyetlere katkıda bulunmak için kurulan ve kısa zamanda oldukça güzel faaliyetlere imza atan Derneğin daveti üzerine Yozgat'a gelen Dursun Ali Erzincanlı şiirleri, Bayram Büyükoruç da ilahileri ile katılanlara unutamayacakları anlar yaşattılar.
Dursun Ali Erzincanlı ve Bayram Büyükoruç'un katıldığı Şiir ve ilahi Dinletisi, tam bir duygu yoğunluğuna sahne oldu. Bozok Derneği tarafından organize edilen ve öğrencilere saat 14.30'da, halkada 19.30'da olmak üzere iki seans halinde sahne alan program öncesi faaliyetleri Galip Koç anlattı. 12 kişiden oluşan Dernek Yönetimi olarak yola çıktıklarını ve kısa zamanda önemli faaliyetlere imza attıklarını belirten Koç, şu açıklamaları yaptı:
"Bizim amacımız varlıklı insanlarla, fakir yani gerçekten yardıma muhtaç insanları birleştirmek. Bu anlamda bir köpkü vazifesi yapmaktır. Bizler çok titiz bir çalışma sonucu bizzat tek tek inceleyerek yardıma muhtaç insanları tesbit ettik. Onları incitmeden ve de .reklam aracı yapmadan ihtiyaçlarını gidermek. Biz diyoruz ki varlıklı kardeşlerimiz siz güzel vaktinizi boşa harcamayın, kazancınıza kazanç katın, biz ise sizin verebileceğiniz ölçüsünde yardımlarınızı bu tesbit etitğimiz ailelere vermek suretiyle onların dertlerine ortak olalım ve ihtiyaçlarını giderelim."
Konuşmanın ardından Dernek tarafından sosyal ve kültürel aktivitelerin daha da artması amacıyla düzenlenen programa geçildi. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği birlik gününde Dursun Ali Erzincanlı şiirleri, Bayram Büyükoruç da ilahileri ile katılanları mest ettiler. Birbirinden güzel şiirleri ve ilahileri dile getiren iki sanatçının performansı, dinleyicilerin büyük alkışını aldı.


..:: Yerel Basın Haberleri ::..


[
Yönetici Girişi ]
Anasayfa | Yozgat | Faaliyetler | Kurumsal | Dökümanlar | Gurur Tablosu | İletişim